#1 2012-01-14 22:06:39

halska.

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-02
Posty: 69
Punktów :   

Angielski - CZAT

Żeby nauczyć się angielskiego najlepiej jest po prostu używać tego języka i nie ma w tym nic innego. Dlatego daję wam linka do międzynarodowego czatu:

OMEGLE.com



CO TO JEST?
Jak powiedziałam, czat. Gadacie z losowo wybranymi ludźmi z całego świata - Indie, Chiny, USA, Chorwacja, Niemcy... Wszystko. Jest też możliwość rozmowy video albo przez skype.

PO CO?
Wszyscy porozumiewają się tam po angielsku i sądzę, że to naprawdę świetna sprawa. No wiecie, tak sobie po prostu z kimś pogadać. I nie martwcie się, jeśli nie będziecie czegoś rozumieć - google translate wita. Poza tym, tam większość ludzi nie używa super poprawnego angielskiego.

NA CO UWAŻAĆ?
Na napaleńców, zdecydowanie. Tam aż roi się od idiotów, którzy mają ochotę na "sex talk" albo coś takiego.

CO WIEDZIEĆ?
Większość ludzi będzie pytać o "asl", co znaczy nic innego jak "age, sex, live", czyli "wiek, płeć, kraj". Odpowiedź w będzie prosta "16, male/female, poland".

JAK ZACZĄĆ:
Wchodzimy na www.omegle.com i naciskamy na "text". Pojawi się nam okienko i po prostu zaczynamy rozmowę. Jeśli chcemy ją zakończyć, naciskamy na "disconnect" w lewym dolnym rogu i zaczynamy z inną osobą. Proste. 

CO SIĘ PRZYDA? - SŁOWNICZEK
Większość ludzi używa tam skrótów, ale nie ma czego się bać, większości można się domyśleć.
Przykładowo:
u -> you
r -> are
dunno -> don't know
abt -> about
sth -> something

i tak dalej...

I coś, co się wam przyda:
napalony - horny

NA KONIEC:
Ogólnie, to to super sprawa jest. W każdym razie ja rozmawiałam już z różnymi osobami i było naprawdę ciekawie.


"when i get sad i stop being sad and be awesome instead. true story!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fir07.pun.pl www.everquest.pun.pl www.bleachbattels.pun.pl www.pdhparafialnadruzyna.pun.pl www.bakugan-nowa-vestroja.pun.pl